Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Andy Murray dëshiron që lamtumira për Serena Williams në US Open të jetë një festë

Sport  |  26.08.2022 Ora 11:34   
Andy Murray beson se fokusi i ndeshjeve finale të Serena Williams duhet të jetë në festimin e karrierës dhe trashëgimisë së saj, në vend që të ndalet, pas një viti që nuk konkurroi në nivelin më të lartë.

“Ajo pothuajse nuk ka luajtur në vitet e fundit”, tha Murray. “Pritjet nga vrapimi i saj duhet të jenë shumë të ulëta. Festimet e karrierës së saj duhet të jenë vërtet shumë të larta. Kur e mora vesh për herë të parë, isha i trishtuar për këtë, por në të njëjtën kohë, ajo ndoshta do të dëshirojë që këtë javë të jetë për gjithçka që ka arritur, më shumë një festë sesa të mërzitet se me të vërtetë është fundi.”

Williams, 40, njoftoi tërheqjen e saj këtë muaj në Vogue dhe US Open pritet të jetë turneu i fundit i karrierës së saj. Ndërsa Williams thotë lamtumirë, Emma Raducanu do të kthehet në US Open për mbrojtjen e titullit. Pas fitoreve të saj ndaj Williams dhe Victoria Azarenka në Western dhe Southern Open në Cincinnati, Murray beson se Raducanu do të performojë mirë.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing