Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Woody Harrelson pjesë e "The Entertainment System is Down"

Film  |  24.05.2022 Ora 8:24   
Woody Harrelson do të luajë në "The Entertainment System is Down".
 
Aktori 60-vjeçar do të ribashkohet me regjisorin Ruben Ostlund pas bashkëpunimit të çiftit në filmin "Triangle of Sadness".
 
"Ruben është një maestro, kështu që interesi im ishte të punoja me Rubenin. Unë do të të jetë në filmin e tij të ardhshëm nëse ai dëshiron apo jo”, tha Woody në një konferencë për shtyp në Festivalin e Filmit në Kanë.
 
Ostlund ka zhvilluar filmin gjatë dy viteve të fundit duke mbledhur anekdota nga njerëz në mbarë botë, por skenari aktual është ende në një fazë të hershme.
 
"The Entertainment System is Down" do të jetë një komedi me avantazh sociologjik.

Projekti është vendosur në bordin e një fluturimi me distanca të gjata dhe është frymëzuar nga romani distopik i Aldous Huxley 'Brave New World'.
 
Ostlund sugjeroi gjithashtu se çfarë roli do të luajë Woody në filmin e ardhshëm.
 
"Woody do të luajë një kapiten në një aeroplan”, tha ai.
 
Ostlund ka shpjeguar se filmi do të ishte si një laborator eksperimental që shikon sjelljen njerëzore nga "tërbimet e ndryshme ajrore" midis pasagjerëve, të cilat ai tha se janë "më të shpeshta kur pasagjerët ekonomikë hipin në klasën e biznesit".
 
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing