Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Angela Lansbury do të nderohet me çmim special në Tony Awards 2022

Film  |  24.05.2022 Ora 8:27   
Angela Lansbury do të marrë një çmim special në “Tony Awards 2022”.
 
Aktorja legjendare dhe fituesja pesë herë e çmimit “Tony”, do të nderohet me çmimin për Arritje të Përjetshme në Teatër në ndarjen e çmimeve që do të mbahet në Radio City Music Hall në New York  më 12 qershor.
 
Charlotte St. Martin, presidente e The Broadway League dhe Heather Hitchens, presidente dhe shefe ekzekutive e American Theater Wing, pranuan kontributet "e pakapërcyeshme" të Lansbury në skenë.
 
“Nga roli i saj novator në Mame deri tek performancat e saj ikonike në Deuce dhe Sweeney Todd, dhe së fundmi, në ringjalljen e A Little Night Music, znj. Lansbury na ka dhënë një jetë të performancave të paharrueshme dhe është një nder i madh të prezantoj ajo me Çmimin e Arritjes së Jetës 2022”, thanë ata në një deklaratë të përbashkët.
 
Lansbury, 96, bëri debutimin e saj në Broadway në Hotel Paradiso në 1957 dhe fitoi Tony-in e saj të parë për Mame në 1966.
 
Ajo gjithashtu fitoi Tonys për performancat e saj në Dear World, Gypsy dhe Sweeney Todd.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing