Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Amber Heard akuzohet se ka frymëzuar filtrin e fytyrës duke qarë të Snapchat

Film  |  13.05.2022 Ora 11:10   

Snapchat ka hedhur poshtë thashethemet se filtri i ri viral i fytyrës duke qarë bazohet në qarjen e aktores Amber Heard në gjykatë. Platforma e mediave sociale ka pastruar këto thashetheme në një deklaratë për TMZ.
 
Ky filtër në fakt funksionoi duke grumbulluar mbi 1.3 miliardë përshtypje të Snapchat, që kur u shfaq premierë javën e kaluar, pasi përdoruesit e mediave sociale hodhën fytyra duke qarë në të gjithë ueb-in.
 
Në të njëjtën kohë, thashethemet filluan të vërtiteshin se filtri ishte frymëzuar nga dëshmia e përlotur e Amber Heard në padinë e vazhdueshme për shpifje të ngritur kundër saj nga ish-bashkëshorti Johnny Depp. Aktorja e "Aquaman" dëshmoi në gjykatë javën e kaluar, duke nxitur mbështetësit e vendosur të Depp ta akuzojnë atë për "të qara të rreme" dhe "aktore e keqe".

Snapchat p.r. që atëherë i ka hedhur poshtë thashethemet, duke këmbëngulur se filtri nuk bazohet në yllin e "Aquaman", raportoi TMZ. Për të mos përmendur që kompania kishte filluar zhvillimin e filtrit gjashtë muaj më parë, shumë përpara se Heard të “qante” në gjykatë. Snapchat kishte nxjerrë gjithashtu një filtër buzëqeshjeje më parë, kështu që ndoshta ishte e logjikshme që të pasonte një fytyrë të trishtuar më pas, thuhet në deklaratën e tyre për TMZ. .
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing