Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Skitarja Kiana Kryeziu bëhet e para femër nga Kosova që fiton normën Olimpike Dimërore Beijing 2022

Sport  |  14.01.2022 Ora 17:17   
 Një supër lajm për Kosovën. Skitarja Kiana Kryeziu fiton normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Beijing 2022, disiplina e sllallomit të madh dhe bëhet femra e parë që do ta përfaqësojë vendin tonë në Lojërat Olimpike Dimërore, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Një ditë më parë, Kiana Kryeziu arriti të përmbushë edhe kriterin e katërt për normë olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022.
 
Kiana fitoi 150.4 pikë të FIS-it, në garën e sotme në Kronplatz të Italisë. Me suksesin e sotëm Kryeziu arriti normën e përcaktuar, që është nën 160 pikë për ta fituar të drejtën që të marrë pjesë në garat olimpike.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing