Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Traileri i GTA 6 u publikua, Rockstar konfirmon vitin e publikimit për lojën e ardhshme masive

Teknologji  |  05.12.2023 Ora 8:45   
Traileri i parë për Grand Theft Auto 6 më në fund u zbulua si pjesë e festimeve të 25-vjetorit të Rockstar Games, megjithëse më herët se sa ishte planifikuar fillimisht, falë zbulimit të trailerit përpara afatit.

Një njoftim javën e kaluar konfirmoi datën e publikimit të trailerit, por Rockstar me sa duket e pa të arsyeshme ta lëshonte trailerin një ditë më herët pasi u shfaq në internet para kohe.

Vazhdimi i krimit në botë i hapur i Rockstar Games është pritur shumë nga fansat për shumë vite tani, me hyrjen e mëparshme në seri, Grand Theft Auto 5, i lëshuar për herë të parë më shumë se një dekadë më parë.

Ashtu si me trailerat e mëparshëm të zbulimit të Rockstar Games për Grand Theft Auto 5 dhe Red Dead Redemption 2, Grand Theft Auto 6 dha një vështrim në disa nga peizazhet befasuese të Vice City të riparuar dhe një vështrim në disa nga lojtarët që lojtarët ka të ngjarë të kalojnë me.

Pamjet gjithashtu i njohën lojtarët me protagonistët e lojës si Bonnie dhe Clyde, Lucia dhe Jason, të cilët shihen së bashku në disa skena të ndryshme, duke përfshirë një ndjekje me shpejtësi të lartë dhe një dyqan komoditeti.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Teknologji

Marketing