Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Banori që u zhvendos në një shtëpi të zbrazët me vlerë 400,000 £, e ka shitur pronën për 540,000 £

Bota  |  05.12.2023 Ora 8:44   
Imagjinoni të qëndroni në shtëpi në një ndërtesë të zbrazët, duke mos pasur nevojë të paguani për të dhe më pas ta shisni për një mega 540,000 £.

Tingëllon si një marrëveshje mjaft e ëmbël, apo jo? Dhe është një realitet për këtë banor që u zhvendos në një vend të lirë - jo më pak në Londër.

Ndërtuesi Keith Best kishte qenë duke punuar në Londrën Lindore kur vuri re një vend gjysmë të shkëputur me tre dhoma gjumi që ishte bosh.

Kështu, ai vendosi ta trajtonte atë si vendin e tij, e rinovoi dhe u transferua zyrtarisht me gruan dhe fëmijën e tij në vitin 2012.

Kjo sigurisht është mbledhje - kur dikush me qëllim hyn në një vend pa leje dhe jeton atje.

Dhe më pas, pasi kaloi një pjesë të mirë të kohës duke jetuar në atë vend, Best e shiti atë – duke i dhënë vetes një fitim prej 140,000 £.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Bota

Marketing