Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Courtney Love thotë se Johnny Depp i shpëtoi jetën pas mbidozimit në 1995

Film  |  23.05.2022 Ora 12:00   

Courtney Love po tregon mbështetje për Johnny Depp në mes të betejës së tij ligjore të vazhdueshme kundër ish-bashkëshortes Amber Heard.

Këngëtarja kujtoi një kohë kur ylli i "Pirates of the Caribbean" i shpëtoi jetën pasi e teproi me droga jashtë "The Viper Room" në 1995.

Ky klub ikonë, i vendosur në Sunset Strip në West Hollywood, Kaliforni, fillimisht ishte në bashkëpronësi të Depp dhe ishte një pikë e nxehtë për të famshmit në vitet e 90-ta.

 “Nuk dua të bëj gjykime publikisht.  Thjesht dua t'ju them se Johnny më dha CPR në vitin 1995 kur e teprova me drogë jashtë The Viper Room, "tha Love, 57, në një video të postuar në llogarinë e një miku, në mediat sociale gjatë fundjavës.

Në kohën e incidentit, Love po merrej me humbjen tragjike të bashkëshortit Kurt Cobain, i cili vdiq nga vetëvrasja në vitin 1994 në moshën 27-vjeçare. Të dy u martuan në vitin 1992 dhe patën një fëmijë së bashku: vajzën Frances Bean, tani 29 vjeç.  

Love tha në video se Depp, 58 vjeç, kontaktoi vajzën e saj në shumë raste.  Ajo pretendon se aktori i shkroi Frances një letër për ditëlindjen e saj të 13-të,  mes periudhës vdekjes së parakohshme të babait të saj dhe betejës së nënës së saj me varësinë.

Johnny, kur unë isha në krisje mendore dhe Frances duhej ta vuante këtë me gjithë këta punonjës socialë, i shkroi asaj një letër me katër faqe që nuk ma kishte treguar kurrë, "shpjegoi Love, duke vënë në dukje se ajo nuk "e njihte vërtet" Johnny Depp-in në atë kohë.

Më pas ai dërgoi limuzinat në shkollën e saj, që ajo dhe të gjithë miqtë e saj të shkonin në kinema për të "Piratët e Karaibeve", vazhdoi ajo.  “Ai e bëri atë shumë herë.  Ai i dha asaj vendin e saj speacial në premierë të filmit, me emrin e saj në të.”

 Ajo shtoi, "Unë kurrë nuk kam parë një nga ata filmat "Pirates", por Frances i pëlqeu ata.  E dini, ajo më tha kur ishte 13 vjeçe, "Mami, ai më shpëtoi jetën." Dhe ajo e thotë këtë përsëri."

Në fund të videos, Love e bëri të qartë se ndërsa po merrte anën e Depp në gjyqin për shpifje, ajo kishte ende "ndjeshmëri" për Heard.

 “Kam qenë gruaja më e urryer në Amerikë.  Unë kam qenë gruaja më e urryer në botë përpara TikTok dhe është e rëndë me të vërtetë… Kam shumë ndjeshmëri për atë se si duhet të ndihet Amber-i tani. 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing