Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Donald Trump Jr sulmon Peter Dinklage pasi kritikoi Disney-n

Film  |  26.01.2022 Ora 12:35   
Donald Trump Jr ka sulmuar Peter Dinklage për kritikën që aktori e bëri për ribërjen e Disney-t, Borëbardha dhe Shtatë Xhuxhët.
Ylli i "Game of Thrones" u shfaq i ndezur në një intervistë të fundit, ku ai e kritikoi Disney-n për rikthimin e kësaj historie, e cila sipas tij është pasqyrim i një shprehie dhe zakoni të prapambetur, i cili xhuxhët i klasifikon si banorë të pyjeve, larg qytetërimit dhe të prapambetur.

“Ti je progresiv në një mënyrë por ende po bën atë histori të prapambetur,  për shtatë xhuxha që jetojnë në një shpellë së bashku, çfarë po bën o njeri?” është shprehur Dinklage. 

Ndërsa Disney i është përgjigjur kritikave nga Dinklage,  duke thënë se ata "po konsultohen me anëtarët e komunitetit të xhuxhave" për projektin, ndërsa Trump Jr,  nuk ishte i kënaqur me komentet e aktorit.

Të marten, politikani postoi një histori të New York Post me titull "Disney rimendon Borëbardhën pasi Peter Dinklage thërret për mospërdorimin e xhuxhëve".
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing