Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Babai i Leonardo DiCaprio do të shfaqet në filmin e tij të parë

Film  |  13.01.2022 Ora 20:11   

Babai i Leonardo DiCaprio ka vlerësuar rolin e tij të parë në aktrim, në një film të ri të regjisorit legjendar Paul Thomas Anderson.

Por fituesi i çmimit Oscar Leo, nuk shfaqet në “Licorice Pizza”, filmi në të cilin babai i tij George DiCaprio, luan rolin e një shitësi të shtretërve të ujit.

 Leo e konfirmoi lajmin në një intervistë në muajin dhjetor, në tapetin e kuq me Entertainment Tonight.

Ai tha: “Nuk e kam parë ende, por babai im George DiCaprio, ka një rol në një film të Paul Thomas Anderson.

Leo tha se babai i tij punonte vetë si shitës i shtretërve të ujit.

Por George është mësuar më shumë të qëndrojë pas objektivit të kamerës si producent në xhirimet e filmave, serialeve televizive dhe dokumentarëve.

IMDB pretendon se babai i Leos ka prodhuar 16 filma të tjerë për ekranin e madh.

Ato përfshijnë një seri televizive me 10 episode të vitit 2008 të quajtur “Greensburg” dhe një dokumentar të shkurtër të quajtur Carbob që shfaq Leon, si yllin e këtij dokumentari ku ai ka huazuar zërin.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing