Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shakira do të performojë në finalen e 'Copa America 2024'

Muzikë  |  10.07.2024 Ora 10:19   
Shakira do të performojë në finalen e Copa America 2024, njoftoi organi më i lartë ekzekutiv i Amerikës së Jugut përgjegjës për futbollin (CONMEBOL).

Fituesja e çmimeve ‘Grammy’ dhe ‘Grammy Latin’ do të performojë për herë të parë në këtë lloj eventi.
“Shakira është një yll i jashtëzakonshëm i Amerikës së Jugut që mahniti të gjithë botën.

Këngët e saj këndohen dhe kërcehen në çdo cep të planetit, arti i saj kthehet në një fenomen global që kalon kufijtë dhe gëzohet nga miliona njerëz”, tha Alejandro Domínguez, President i CONMEBOL.

“Ne jemi të sigurt se performanca e saj do të dërgojë një mesazh të pasionit të shëndetshëm për brohoritjen dhe krijimin e unitetit përmes sportit”, shtoi presidenti.

Finalja e Copa America 2024 do të nisë në orën 20:00 (me orën lokale) të dielën, më 14 korrik, në stadiumin Hard Rock në Miami. Në stadium priten më shumë se 54,000 fansa.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing