Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Princ Harry mund të hiqet nga testamenti i Mbretit Charles

Të Tjera  |  02.04.2024 Ora 10:43   
Princ Harry mund të largohet edhe më shumë nga familja pasi ka raporte që Mbreti Charles III, babai i tij, mund ta heqë Dukën e Sussex-it nga testamenti ndërsa ai lufton me kancerin.

Mbreti Charles III, i cili u ngjit në fron në shtator 2022, është 75 vjeç dhe tashmë po përgatitet kur të përfundojë koha e tij në fron.
Kjo do të ishte në formën e një testamenti, i cili është një dokument ligjor që përcakton dhe përshkruan dëshirat e një personi që ka ndërruar jetë.

Është e paqartë nëse Mbreti do të punësonte një avokat për të kryer dhe ndërmjetësuar testamentin, por mund të mos ketë rëndësi në fund pasi ai mund të mos e përfshijë Harry-n në letër, pavarësisht se ata u takuan vetëm disa javë më parë.

“Camilla dhe William po i kërkojnë Mbretit Charles III që të mos i lërë ndonjë trashëgimi mbretërore Harryt”, tha një burim për RadarOnline.com. “Ata i shohin Sussex-ët si lakmitarë të famës që nuk mund t’u besohet”.

Një burim tjetër tha: “William është i përkushtuar të mbrojë monarkinë me çdo kusht, edhe nëse kjo do të thotë shkëputje nga vëllai i tij”.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing