Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shakira lufton me ligjin tatimor Spanjoll për Fëmijët e saj: "Interesi i tyre në Zemër!"

Muzikë  |  21.11.2023 Ora 9:01   
Këngëtarja, e cila po përballej me mundësinë e deri në tetë vjet burg nëse shpallej fajtore, arriti një marrëveshje me prokurorët spanjollë të hënën për të paguar një gjobë prej 7.5 milionë dollarësh.
Shakira ka rënë dakord për një zgjidhje në mosmarrëveshjen e saj tatimore shumë milionëshe me autoritetet spanjolle.

Në ditën e parë të gjyqit të saj për mashtrim tatimor në Barcelonë të hënën, këngëtarja e "Hips Don't Lie" i tha gjyqtarit kryesues José Manuel del Amo se ajo e pranoi marrëveshjen, sipas mediave të shumta duke përfshirë BBC, The New York Times dhe Associated Press.

Me marrëveshjen e Shakirës vjen një dënim tre-vjeçar me kusht dhe një gjobë prej 7.5 milionë dollarësh. Këngëtarja kolumbiane ishte akuzuar nga prokurorët për gjashtë akuza për mashtrim tatimor për mospagimin e 14.5 milionë eurove (15.8 milionë dollarë) tatimi mbi të ardhurat midis 2012 dhe 2014, akuza që ajo vazhdon t'i mohojë. Ajo përballej me mundësinë e deri në tetë vjet burg dhe një gjobë deri në 26 milionë dollarë nëse shpallej fajtore.

Në një deklaratë të gjatë të siguruar nga PEOPLE, 46-vjeçarja tha se e kishte zgjidhur çështjen për hir të fëmijëve të saj.

“Ndërsa isha i vendosur të mbroja pafajësinë time në një gjyq që avokatët e mi kishin besim se do të kishin vendosur në favorin tim, unë kam marrë vendimin që përfundimisht ta zgjidhja këtë çështje me interesin më të mirë të fëmijëve të mi në zemër të cilët nuk duan të shohin mami sakrifikon mirëqenien e saj personale në këtë luftë”, tha ajo.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing