Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Drake shtyn datën e publikimit të albumit të ri

Muzikë  |  18.09.2023 Ora 10:47   
 
Në një Story në Instagram të postuar të premten, reperi i u tha fansave se vonesa e albumit ishte për shkak të turneut të tij të vazhdueshëm "It's All a Blur" me 21 Savage.

“Dakord, dilema ime me të cilën jam përballur është ose të anuloj shfaqjet për të përfunduar albumin ose të përfundoj misionin dhe ta lë albumin para shfaqjes së fundit”, ka shkruar Drake. "Ju kam borxh gjithë këto kujtime që po ndërtojmë deri më sot, do të kthehemi me siguri. For All the Dogs, 6 tetori.”

Albumi fillimisht ishte planifikuar të dilte më 22 shtator, në të njëjtën ditë që Doja Cat do të zbulojë LP-në e saj të re, Scarlet.
Turneu It's All a Blur do të përfundojë në Columbus, Ohio më 9 tetor.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing