Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

FSPK- Kosova kthehet me medaljen e artë dhe të bronztë nga “CSIT World Sport Games 2023”, mbajtur në Itali

Sport  |  11.09.2023 Ora 9:38   
 
FSPK-Kosova kthehet në vend me dy medalje nga “CSIT World Sport Games 2023” Emiglio Romana, Italy. Medalja e artë u arrit nga ekipi i basketit 3×3, kurse e bronzta nga ekipi i futbollit.
 
Federata Sportive e Punëtoreve te Kosovës përfaqësoi shtetin e Kosoves në këto gara ne mënyrë shumë dinjitoze.
Në praninë e sportistëve garues nga 53 shtete nga e mbarë bota.

Kosova arriti të kualifikohet ne finale ne basketboll 3×3 dhe me shumë merite arriti të mposhte rivalin kryesor Austrinë me rezultat 15:9.Në futboll, pas një orari të ngjeshur të ndeshjeve, Kosova arriti të renditet në vendin e 3-të duke mposhtur Danimarkën me rezultat 3:0.Kryetari i FSPK, z. Ismail Sadiku theksoi që kjo ishte ngjarja më e madhe botërore për sportistët amatore, ku Kosova si shtet ishte mbresëlënëse si me rezultatet e arritura ashtu edhe me paraqitje shumë dinjitoze, por edhe me fair-play të treguar.

Federata është ende në proces te ri-licencimit dhe rrjedhimisht ka pasur ngecje ne financim nga Ministria e Kulturës, Rinise dhe Sportit. Pjesëmarrja në këtë organizim do te ishte e pamundur pa përkrahjen e sponsoreve si: TEB Bank, BKT Bank, Restaurant Rings, Ujë Rugove, Gentli Shoes, kompanisë Vlera dhe Zhitija Tourist. Shfrytëzoje rastin t’i falënderojmë përzemërsisht.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing