Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Filmi ‘Motër’ nga Dorentina Imeri me çmim në Festivalin e Filmit në Friburg

Film  |  27.03.2023 Ora 8:28   

Filmi kosovar ‘Motër’ i regjisores Dorentina Imeri ka fituar çmimin ‘The Foreign Visa Award’ në festivalin e filmit në Friburg.

Filmi i metrazhit të shkurtër ka të bëjë me një familje shqiptare dhe vështirësitë e tyre për tú integruar në Zvicës. Në film shprehet sakrifica e motrës më të madhe për të ndihmuar familjen dhe për t’i vënë përgjegjësitë e të tjerëve para dëshirave të saj.

Ndërkaq ky çmim iu nda nga juria e përbërë nga Ion Gnatiuc, Ana-felicia Scutelnicu, Eugeniu Popovici dhe Valentina Iusuphodjaev.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing