Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Leonardo DiCaprio pothuajse humbi rolin në Titanic

Film  |  25.11.2022 Ora 10:46   
Leonardo DiCaprio për pak nuk do të kishte një rol në "Titanic".
 
Zemërdashësi i Hollivudit luajti Jack Dawson në filmin ikonik të vitit 1997, por regjisori James Cameron zbuloi se ai pothuajse u shpërbë për shkak të qëndrimit të dobët të yllit gjatë audicioneve.

Në një retrospektivë karriere për GQ, James tha: “Kishte një takim me Leon dhe më pas pati një test ekrani me të”.
"Takimi ishte qesharak sepse unë jam ulur në dhomën time të konferencave, duke pritur të takoj një aktor. Dhe unë shikoj përreth, dhe të gjitha gratë në të gjithë zyrën janë në takim. Të gjitha donin të takonin Leon. Ishte histerike."

Regjisori i 'Avatar' tha se takimi i parë me DiCaprion shkoi mirë pasi aktori "i magjepsi të gjithë", por gjërat nuk shkuan aq mirë kur iu kërkua përsëri për një test ekrani me Kate Winslet.

James, 68 vjeç, tha: "Kështu që ai u kthye disa ditë më vonë dhe unë vendosa kamerën për të regjistruar videon.
"Ai nuk e dinte se do të testonte. Ai mendoi se ishte një takim tjetër për të takuar Kate. Kështu që unë thashë, "Mirë, thjesht do të shkojmë në dhomën tjetër dhe do të bëjmë disa rreshta dhe unë do të bëjë një video.'

"Dhe ai tha: "Do të thotë, unë jam duke lexuar?" Unë i thashë: "Po". Ai tha: "Oh, nuk lexoj".
Regjisori vazhdoi: "I dhashë dorën dhe i thashë: "Faleminderit që erdhët." Dhe ai tha, "Prit, prit, prit. Nëse nuk lexoj, nuk e kuptoj pjesën? Vetëm kështu?"

"Dhe unë thashë, "Oh po. Hajde. Ky është një film gjigant që do të marrë dy vjet nga jeta ime, dhe ju do të largoheni duke bërë pesë gjëra të tjera ndërsa unë jam duke bërë postproduksion. Kështu, unë "Nuk do të prish gjithçka duke marrë vendimin e gabuar në kastin. Pra, do të lexosh, ose nuk do ta marrësh pjesën."

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing