Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Publikohet traileri i filmit "West Side Story"

Film  |  16.09.2021 Ora 8:22   
Disney dhe 20th Century Studios të mërkurën kanë publikuar trailerin zyrtar të filmit  "West Side Story", me regji të Steven Spielberg.
 
Në versionin e ri të "West Side Story", Rachel Zegler dhe Ansel Elgort portretizojnë Maria dhe Tony, romanca fatkeqe e të cilëve nxit një grindje të ashpër midis bandave lokale të rrugëve Sharks dhe Jets.
 
Pas disa vonesave të lidhura me pandeminë, "West Side Story" është planifikuar të shfaqet premierë në kinema më 10 dhjetor.
 
"West Side Story", shkruar nga Tony Kushner, shënon muzikën e parë të Spielberg.
 
Kasti gjithashtu përfshin Ariana DeBose si Anita, David Alvarez si Bernardo dhe Mike Faist si Riff. Rita Moreno, e cila fitoi një Oscar për interpretimin e saj si Maria në filmin e vitit 1961.
 
Filmi origjinal, i bazuar në muzikën nga Steven Sondheim dhe Leonard Bernstein, ishte shumë i dashur, duke fituar 10 çmime të Akademisë.

https://www.youtube.com/watch?v=A5GJLwWiYSg

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing