Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Juventus, Inter dhe Barcelona në bisedime me Aguero-n

Sport  |  22.02.2021 Ora 18:10   
Sipas raporteve në Spanjë, Juventus, Inter dhe Barcelona janë në bisedime për të nënshkruar me sulmuesin e Manchester City Sergio Aguero.

Kontrata e 32-vjeçarit skadon në fund të sezonit dhe sipas El Chiringuito Juventus dhe Inter kanë hyrë në bisedime për të nënshkruar me atë si një agjent i lirë në fund të sezonit.

El Chiringuito dha lajmin për transferimin e Achraf Hakimi në Inter në qershor të vitit 2020.

 Barcelona dhe PSG po lidhen gjithashtu me sigurimin e shërbimeve të sulmuesit argjentinas i cili mund të largohet nga Etihad Stadium gjatë verës.

Aguero ka dy gola në nëntë paraqitje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon. Ai humbi 10 ndeshje në Manchester City midis janarit dhe shkurtit pasi doli pozitiv për COVID.

 Të dy Juventus dhe Inter ishin të lidhur me nënshkrimin e një qendërsulmuesi të ri në afatin kalimtar të janarit, por dështuan të përfundojnë ndonjë marrëveshje./radioplus


 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing