Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ben Affleck caktohet regjisor i “Keeper of The Lost Cities”

Film  |  13.01.2021 Ora 8:50   
Aktori Ben Affleck do ta drejtojë filmin aksion të Disney-it, “Keeper of The Lost Cities”.

Affleck do të përshtat skenarin e filmit që bazohet në serinë e librave më të shitur me të njëjtin emër, me skenaristen Kate Gritmon.
Madison Ainley është gjithashtu e përfshirë në film si producente ekzekutive.

Ndërkohë, Affleck, 48-vjeçar ka drejtuar më parë filmat si “Live By Night” dhe “Argo”,  të cilët i dhanë atij një “Academy Award”, për Filmin më të Mirë.

Ben Affleck gjithashtu do  të udhëheq  një projekti të ri me protagonistë Jack Nicholson dhe Faye Dunaway.

Ai do të shkruajë dhe drejtojë filmin e ardhshëm, i cili do të titullohet 'The Big Goodbye', bazuar në librin 'The Big Goodbye: Chinatown and the Last Years of Hollyëood' nga autori Sam Wasson.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing