Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - NICOLE SCHERZINGER (VIDEO)

Muzikë  |  29.06.2020 Ora 11:24   
 Sot feston ditëlindjen e 42-të këngëtarja dhe aktroja britanike, Nicole Scherzinger.

Karrierën muzikore ajo e filloi në vitin 1997 duke ju bashkangjitur më vonë grupit Pussycat Dolls. Gjatë viteve 2005-2008 grupi lansoi dy albume duke u bërë njëri ndër grupet femërore me më së shumti shitje në histori të muzikës, shkruan RadioPlus.

Më vonë ajo filloi si solistë duke korrur poashtu suksese enrome. Nicole vazhdon të jetë aktive në botën e muzikës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing