Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Barcelona 'në negociata të avancuara me fëmiun magjik 16 vjeçar të Rayo Vallecano, Fabian Luzzi'

Sport  |  08.06.2020 Ora 17:14   
Barcelona është në negociata të avancuara me Rayo Vallecano për Fabian Luzzin por përballen me konkurrencë  të fortë nga Real Madrid dhe Atletico Madrid.

Sulmuesi 16-vjeçar u fut në skuadrën e parë të stërvitjes në fillim të këtij viti, pasi kishte kaluar katër vjet në akademinë e klubit.

Reprezentuesi i ri i Spanjës ka tërhequr vëmendjen nga një mori klubesh evropiane përfshirë Real Madrid dhe Atletico Madrid, duke qenë golashënuesi më i mirë në secilën anë që ai ka luajtur.

Por, sipas MARCA, Luzzi është i interesuar vetëm për Rayo-n pasi ai insistoi që e ardhmja e tij të mbetet në këtë klub.

Rayo do të përpiqet të mbajë yllin e ri me shpresën se ai do të shëndrrohet një nga lojtarët kryesor për këtë klub.

Sidoqoftë, Luzzi ka qenë një objektiv afatgjatë për Barcelonën, ​​me klubin të angazhuar seriozisht për disa javë në negociata për të arritur nënshkrimin e të riut.

Barca fillimisht ofroi të paguante për Luzzin tarifat e tij të stërvitjes pasi disa muaj më parë ai ishte akoma vetëm në moshën 15 vjeç - do të thotë se nuk mund të ofrohej një kontratë profesionale.

Nëse një marrëveshje do të materializohej me Barcën, Luzi do të ishte pjesë e ekipit të të rinjve A, i drejtuar nga Franc Artiga, i cili ka kaluar 11 vjet si trajner në Barcelona.

Luzi do të luante përkrah shpresave të tjerë të Barcas si Gavi, Ilias Akhomach, Diego Almeida dhe Angel Alarcon.

Por gjigantët e Madridit janë në mesin e atyre gjithashtu që kërkojnë nënshkrimin e të riut dhe mund të parandalojnë që klubi katalanas të arrijë një marrëveshje./radioplus.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing