Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ZYRTARE: Datat të reja për merkaton e transferimeve

Sport  |  08.06.2020 Ora 17:01   
FIGC ka njoftuar se merkato verore e transferimeve në Itali do të zhvillohet midis 1 shtatorit dhe 5 tetorit të këtij viti.

Tregu i  transferimeve është dashur të rihapet me 1 korrik dhe të mbyllet përsëri me 2 shtator, por pandemia e koronavirusit ka shtyrë gjithçka.

Tani, ekipet italiane do të jenë në gjendje të regjistrojnë lojtarë të rinj vetëm nga 1 shtatori deri më 5 tetor.

Kjo gjithashtu ka pasoja për merkaton e janarit, me merkaton dimërore që rihapet tani për transferime me 4 janar deri me 31 janarit./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing