Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Njëzet e pesë prodhime filmike dhe Televizive janë ndalur në Irlandën Veriore për shkak të pandemisë koronavirus.

Film  |  07.05.2020 Ora 11:34   
Njëzet e pesë prodhime filmike dhe Televizive janë ndalur në Irlandën Veriore për shkak të pandemisë koronavirus.
 
Disa kompani nuk do të mbijetojnë si rezultat i kesaj ndalese, ka deklaruar Richard Williams Drejtues i industrise se Filmit Northern Ireland.
 
Richard Williams tha që ndikimi i Covid-19 në industri ishte "dramatik".
 
Prodhime në shkallë të gjerë ishin në pritje për tu filmuar në Irlandën Veriore ku përfshihet seriali hit i BBC-së Line of Duty dhe drama Viking The Northman, ku interpreton aktorja Nicole Kidman e qe xhirimet do te zhvilloheshin  ne Irland dhe shtyrjen e ketij projekti do të ketë ndikim të madh.
 
 
Projekti financohet nga studiot Amerikane ku luan dhe Nicole Kidman dhe ishin planifikuar dhjetëra miliona dollarë në buxhetin e prodhimit.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing