Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - EMINEM (VIDEO)

Muzikë  |  17.10.2019 Ora 11:22   
Sot feston ditëlindjen e 47-të reperi, tekstshkruesi dhe producenti amerikan, Eminem.

Karrierën e filloi në vitin 1996, ku së bashku me Dr. Dre lansuan albumin “The Slim Shady” që fituan çmimin Grammy për albumin më të mirë rap. Edhe me albumet tjera si “The Marshall Mathers”, “Encore”, “Relapse” dhe “Recovery”, Eminem arriti të fitoj çmime të rëndësishme si albumet më të mira të vitit dhe rep artisti I vitit.

Me 230 milionë kopje këngësh të shitura, Eminem është njëri ndër këngëtarët më të shitur të historisë. Ai ka fituar gjithsej 15 Grammy Awards, tetë American Music Awards, 17 Billboard Music Awards dhe një çmim Oscar.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing