Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Zbulohet tema e Met Gala të vitit të ardhshëm

Të Tjera  |  30.09.2022 Ora 14:16   
Organizatorët e Met Gala vjetore, një nga netët më të mëdha të modës, kanë shpallur temën e vitit të ardhshëm: festimin e punës së të ndjerit Karl Lagerfeld.

E planifikuar, si zakonisht, për të hënën e parë të majit, mbledhja e fondeve të mbushura me yje do të ftojë të pranishmit për të nderuar punën e stilistit gjerman që vdiq në vitin 2019 në moshën 85-vjeçare.

Tema e galasë përkon me një ekspozitë të madhe në Institutin e Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit, të titulluar "Karl Lagerfeld: Një linjë e bukurisë".

Artikujt e ekspozuar do të përfshijnë krijime nga koha e Lagerfeld si drejtor kreativ i Fendi, Chloé dhe Chanel, si dhe pjesë nga qëndrimet e tij në Balmain dhe Patou dhe dizajne nga labeli i tij me emër.

Përfitimi vetëm me ftesë, i cili zakonisht kushton mbi 30,000 dollarë për të marrë pjesë, është një burim kryesor financimi për Institutin e Kostumeve. 

Nën drejtimin e kryeredaktores së Vogue, Anna Wintour, ajo mblodhi 15 milionë dollarë në 2019.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing