Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Australianët po bëjnë thirrje që 22 shtatori të jetë një festë e përhershme publike për të nderuar Mbretëreshën

Të Tjera  |  23.09.2022 Ora 5:00   

Australianët po bëjnë thirrje që 22 shtatori të shpallet si festë e përhershme kombëtare në përkujtim të Mbretëreshës Elizabeth II.

 Mbretëresha kaloi më shumë se 70 vjet në fron dhe vdiq më 8 shtator, pas festës historike të Jubileut të saj Platinum në shkurt 2022.

 Australisë, duke qenë një komb i Komonuelthit, iu dha një ditë zie për Mbretëreshën dje më 22 shtator.

 Tani, duket se australianët u dhanë aq shumë nga dita e pushimit për lamtumirën e monarkut britanik më jetëgjatë, saqë tani po bëjnë thirrje që ajo të jetë një pjesë e përhershme e kalendarit, të tyre të festave.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing