Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Disa nga transferet e mundshme në futboll

Sport  |  27.01.2022 Ora 9:42   
Sulmuesi i Bayern Munichut dhe Gjermanisë, Thomas Muller, ka tërhequr interes nga Newcastle United dhe Everton, me 32-vjeçarin që po i afrohet vitit të fundit të kontratës së tij me skuadrën e Bundesligës.

Barcelona po punon në një plan për të mbledhur 100 milionë euro për të financuar nënshkrimin e 21-vjeçarit të Borussia Dortmundit dhe sulmuesit të Norvegjisë, Erling Haaland këtë verë.

Mesfushori i Lyonit, Bruno Guimaraes i ka thënë klubit se dëshiron të transferohet në Newcastle, i cili ka paraqitur një ofertë për brazilianin 24-vjeçar.

Brighton ka refuzuar një ofertë nga Newcastle për mbrojtësin anglez Dan Burn, 29 vjeç.

Frank Lampard tani është pretendenti kryesor për t'u bërë trajner i Evertonit.

Southampton po përgatit një ofertë rekord prej 25 milionë funtesh për të nënshkruar përgjithmonë Armando Broja pasi 20-vjeçari shqiptar iu bashkua klubit nga Chelsea në një huazim për një sezon në fillim të sezonit.

Newcastle ka rifilluar bisedimet për të nënshkruar me mbrojtësin holandez Mitchel Bakker nga Bayer Leverkusen, me klubin e Bundesligës që dëshiron ta shesë 21-vjeçarin te Magpies në tregun e janarit.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing