Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Netflix po bën një film të bazuar në një miqësi që filloi pas një ftese aksidentale për Ditën e Falënderimeve

Film  |  03.12.2021 Ora 13:08   
Një tekst “ftesë” për darkën e Falënderimeve që iu dërgua aksidentalisht një numri të gabuar gjashtë vjet më parë, ka ndezur një miqësi të qëndrueshme dhe tani ky rast do të bëhet një film frymëzues.

Netflix po zhvillon një film të bazuar në takimin e rastësishëm viral të Wanda Dench dhe Jamal Hinton. Dy banorët e Arizonës u takuan në vitin 2016, kur Dench aksidentalisht i dërgoi mesazh Hinton, në vend të nipit të saj për ta ftuar atë në darkën e Falënderimeve. Të dy e kuptuan shpejt përzierjen, por ftesa për darkë qëndroi dhe Hinton pranoi. Që atëherë ata e festojnë festën së bashku çdo vit.

"Ne jemi të ngazëllyer për të ndarë historinë tonë me botën," thanë Dench dhe Hinton në një deklaratë të përbashkët të siguruar nga Netflix. "Shpresojmë që të frymëzojë më shumë njerëz që të kontaktojnë dhe të krijojnë lidhje që ata zakonisht nuk do t'i bënin. Jemi kaq të bekuar që gjejmë një miqësi të vërtetë të bashkuar nga Zoti, nga një mesazh I dërguar gabimisht me çëllim ftesën."
 
Hinton gjithashtu e ndau lajmin në Instagram, duke shkruar "Falenderojmë secilin prej jush për dashurinë dhe mbështetjen tuaj në rrugëtimin tonë në 6 vitet e fundit. Mezi presim të tregojmë historinë tonë në ekranin e madh!"
Abdul Williams do të shkruaj skenarin për filmin, me Robert Teitel dhe George Tillman, Jr. prodhues të projektit për State Street Pictures.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing