Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Cristiano Ronaldo sapo theu një rekord tjetër në Instagram

Sport  |  06.06.2024 Ora 11:53   
Kur vjen puna te thyerjet e rekordeve emri i Cristiano Ronaldos është i pari që të vjen në mend.

Dhe tani ai ka thyer një rekord në Istagram pasi u zyrtarizua transferimi i Kylian Mbappe në Real Madrid.

Mbappe postoi në Instagram katër foto gjatë fëmijërisë veshur me fanellat e bardha të klubit. Një nga ato foto ishte me Ronaldon kur Zinedine Zidane e ftoi kur ai ishte 14-vjeç në kompleksin e Madridit në Valdebebas në vitin 2012.

“Radha ime për të parë, i emocionuar që të të shoh duke ndezur Bernabeun,” shkroi Cristiano. Dhe komenti ka grumbulluar mbi 4 milionë pëlqime, duke vendosur një rekord të ri për komentin më të pëlqyer në Instagram, një rekord i mbajtur më parë nga një koment në postimin e Reed Harrington.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing