Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Oppenheimer” debuton në shtetin ku u lëshua vetë bomba

Film  |  01.04.2024 Ora 18:04   
Filmi i shumëpërfolur i regjisorit të mirënjohur, Christopher Nolan, i cili së fundmi u shpërblua me çmime “Oscar” në disa kategori, ka debutuar në Japoni, 8 muaj pas premierës botërore.

Në këtë debutim, filmi grumbulloi 2.5 milionë dollarë në arkat filmike, raporton Variety.

Filmi i bë i pari film amerikan që grumbulloi më së shumti të holla në Japoni gjatë këtij viti duke ia kaluar filmit “Aquaman”, “Lost Kingdom” dhe “Dune: Part II”.

Debutimi në Japoni, i grumbulloi “Oppenheimerit” gjithsej 965.1 milionë dollarë në mbarë botën.

Filmi tregon historinë e krijuesit të dy bombave atomike që u hodhën në Japoni, përkatësisht ne Hiroshima dhe Nagasaki , Robert Oppenheimer, roli i të cilit luhet nga aktori Cillian Murphy.

Filmi tjetër i Nolanit, “Inception”, ishte filmi i tij me më së shumti fitime në Japoni, i cili pati fituar 42 milionë dollarë.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing