Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Godzilla X Kong shënon hapjen më të madhe të buxhetit të vitit 2024

Film  |  01.04.2024 Ora 8:42   
Godzilla x Kong: The New Empire sapo kaloi një moment historik të jashtëzakonshëm në fillimet e saj. Filmi i fundit në Monsterverse, The New Empire sheh Kong dhe Godzilla të bashkojnë forcat edhe një herë për të luftuar kundër një kërcënimi të ri vdekjeprurës nga Toka Hollow. Me Mbretin Skar që shpreson të pushtojë botën, Mbreti i Përbindëshave dhe Ishulli Mbreti i Kafkës janë me sa duket gjithçka që qëndron midis Majmunit të Madh dhe mbijetesës së njerëzimit.

Publiku është grumbulluar për të parë kastën e Titanëve dhe Majmunëve të Madh të Godzilla x Kong që marshojnë drejt luftës. Sipas një raporti nga Variety, filmi ka sjellë tashmë 194 milionë dollarë në mbarë botën në fundjavën e hapjes. Me një arritje kaq masive të fundjavës, ai tejkaloi fundjavën e parë prej 182.5 milionë dollarësh të Dune: Part Two për të siguruar fundjavën më të madhe të hapjes së vitit deri më tani.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing