Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Si do të shkojnë akrepat e orës këtë të dielë?

Të Tjera  |  29.03.2024 Ora 17:13   
Ora verore po vjen.
Nga e diela e 31 marsit, ora do të shkojë përpara me 60 minuta. Thënë ndryshe, ky është ai ndryshimi kur do të flini një orë më pak.
Ndryshimi i orës bëhet në orën 2 të mëngjesit të së dielës dhe telefonat e pajisjet inteligjente e ndryshojnë automatikisht.
Ndryshimi i radhës do të ndodhë në 27 tetor.
Deri atëherë do duhet të rimësojmë trurin dhe trupin për t`u përshtatur me orën e re.
Ndryshimi i orës shkakton disa shqetësime, të lidhura me ndryshimin e ritmeve cirkadiane. E mira këtë vit është që ndryshimi ndodh në natë Pashkësh. Kështu edhe e hëna është pushim dhe ka më tepër kohë për ta marrë veten.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing