Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ngordh qeni më i gjatë në botë

Të Tjera  |  18.09.2023 Ora 10:03   
Zeusi, i njohur si qeni më i gjatë në botë, ka ngordhur ditë më parë, ka shkruar Skynews.

Pronarët e tij thanë se qeni ngordhi si pasojë e komplikimeve gjatë trajtimit së kancerit në eshtra.
Gjatësia e tij ishte 1.046 metra, e kjo ishte verifikuar edhe nga Libri i Rekordeve Guinness.

“Zeusi me të vërtetë ishte qen i veçantë. Ishte i butë, i dashur, shumë kokëfortë, por gjithmonë i lumtur që shihte familjen e tij dhe kishte shumë miq në aventurat e tij. Zeusi përmbushi shumë jetë në tri vjetët e shkurtra. I kishte mjekët dhe infermierët më të mirë që punonin gjatë gjithë kohës për ta ndihmuar, por në fund ai ishte shumë i sëmurë”, ka deklaruar Donnie Davis, vajza e pronarit të qenit.
Ende nuk dihet se kush do ta trashëgojë rekordin e gjatësisë.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing