Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Milani me fitore të madhe ndaj Juves, shkon në Champions

Sport  |  29.05.2023 Ora 8:47   

Milani ka shënuar fitore të madhe ndaj Juventusit të dielën mbrëma. Milani fitoi 1:0 në Torino, me golin e shënuar nga Olivier Giroud në minutën e 40-të.

Ndeshja i ka takuar xhiros së parafundit të Serie A. Me fitore, Milani ka siguruar vendin e katërt dhe me këtë edhe paraqitjen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve edicionin e ardhshëm.

Milani i ka 67 pikë, ndërsa Atalanta në vendin e pestë i ka 61 pikë. Në Serie A ka mbetur edhe një xhiro.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing