Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa zbulon këngën e re nga kolona zanore e Barbie

Muzikë  |  26.05.2023 Ora 11:37   

Dua Lipa ka zbuluar këngën e saj të re Dance The Night, e cila do të përfshihet në kolonën zanore të filmit Barbie.

Sipas Billboard, Dance The Night është emëruar si singulli i parë jashtë kolonës zanore të filmit - i titulluar Barbie: The Album - dhe u publikua së bashku me një video muzikore që përmban klipe të filmit dhe një film nga regjisorja e Barbie, Greta Gerwig.
 
Dua Lipa fillimisht njoftoi publikimin e këngës së re të martën përmes një videoje në Instagram. Ajo gjithashtu është vendosur të shfaqet si një version i kukullës ikonike Mattel në filmin e ardhshëm.
 
"Kjo Barbi ka një këngë që vjen këtë javë... E Premte MESNATË BST", ka shkruar këngëtarja videon, me një pjesë të këngës optimiste që luhet në sfond.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing