Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sam Smith anulon koncertet e ardhshme për shkak të dëmtimit të kordave vokale

Muzikë  |  26.05.2023 Ora 8:55   

Sam Smith ka anuluar koncertet e ardhshme në Birmingham dhe Glasgow me këshillën e mjekëve, pasi iu desh të ndalonte koncertin e së mërkurës në Mançester vetëm pas katër këngëve për shkak të një dëmtimi të kordave vokale, shkruan BBC.

Një zëdhënës i yllit tha në Instagram se mjekët rekomanduan një “pushim të plotë vokal”.

“Nëse vazhdon të këndojë, do t’i bëjë dëm të përhershëm zërit”, shpjeguan ata. “Nëse pushon pak, do të mund të performojë sërish”.

Këngëtari tha se rimbursimet janë në dispozicion.

Ai së fundi u tërhoq nga një koncert në Glasgow, për arsye shëndetësore, dhe e riplanifikuan atë për të enjten më 25 maj, ndërsa data e Birminghamit ishte riorganizuar gjithashtu për të shtunën e ardhshme.

Një Smith që kërkon falje shpjegoi më herët në Instagram se është kontraktuar nga një virus disa javë më parë, përpara pjesës evropiane të turneut të tij, por kishte filluar përsëri të ndihet keq në fillim të shfaqjes së të mërkurës.

“Gjatë këngës sime të tretë, vura re diçka që nuk shkonte me zërin tim. U luta që vetëm zëri im të zgjohej për shfaqjen, por në këngën e katërt munda të ndjeja se diçka nuk shkonte vërtet.”

“Sinqerisht jam i thyer në zemër që nuk munda ta përfundoja shfaqjen sonte për të gjithë ju. Ju dua të gjithëve. Më falni më falni.”

Mbajtësit e biletave do të mund të marrin paratë e tyre për të tre koncertet e anuluara tashmë në pikën e blerjes.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing