Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nënshkruhet marrëveshja për organizimin e Kampionatit Evropian të Xhudos në Kosovë

Sport  |  24.05.2023 Ora 8:18   

Kosova do të jetë nikoqire e Kampionatit Evropian të Xhudos.

Dje edhe zyrtarisht është nënshkruar marrëveshja për organizimin e ngjarjes më të madhe sportive që pritet të mbahet në Prishtinë, në muajin dhjetor.

Lajmi u bë i ditur nga trajneri Driton Kuka.

“Elita e xhudos Evropiane vjen në Kosovë në garën më të madhe Sportive të mbajtur deri tash! Kjo garë është në pjesë e Projektit “ Kosova – Judo Nation “, tha Kuka.

Marrëveshja u nënshkrua nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Hajrulla Çeku, kryetari i Federatës Evropiane Laslo Thotm dhe nënkryetari Hrvoje Lindi si dhe kryetari i Federatës së Xhudos të Kosovës, Agron Kuka.

Ky kampionat do të jetë për të rritur në kategorinë -57 kilogramë dhe -73 kilogramë

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing