Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

John Legend me album të ri për krishtlindje

Muzikë  |  05.10.2018 Ora 9:28   
Këngëtari i njohur amerikan, John Legend ka gati për publikim albumin e ti më të ri, që është albumi I parë festiv në karrierën e tij, shkruan Radio Plus.

Albumi festiv I John Legend mbanë titullin “A Legendary Christmas” dhe pritet të publikohet më 26 tetor.

Këngët festive të krishtlindjes në albumin e John Legend janë: “What Christmas Means to Me” (në bashkëpunim me Stevie Wonder për harmonikën), “Silver Bells”, “Have Yourself a Merry Little Christmas” (bashkëpunim me Esperanza Spalding), “No Place Like Home”, “Bring Me Love”, “Merry Christmas Baby / Give Love on Christmas Day”, “Christmas Time Is Here”, “Waiting for Christmas”, “Purple Snowflakes”, “The Christmas Song” (Chestnuts Roasting On An Open Fire), “Please Come Home for Christmas”, “Wrap Me Up in Your Love”, “By Christmas Eve”, “Merry Merry Christmas".


Albumi do të shoqërohet edhe me turneun “A Legendary Christmas Tour”, i cili do të mbahet në SHBA, duke nisur prej 15 nëntorit deri më 30 dhjetor.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing