Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Tyson Fury u paralajmërua se Francis Ngannou godet 'shumë më fort' se Deontay Wilder

Sport  |  21.01.2022 Ora 10:36   

Francis Ngannou godet më fort se Deontay Wilder dhe do të nokautonte Tyson Fury nëse do të bënte një crossover boksi, ka paralajmëruar menaxheri i tij. Ngannou do të bashkojë kampionatin e peshave të rënda të UFC kundër Ciryl Gane të shtunën mbrëma në Kaliforni - kjo është lufta përfundimtare në kontratën e tij me organizatën e arteve marciale të përziera.

Ëndrra ime që kur isha fëmijë ishte të bëhesha boksier”, ka thënë Ngannou teksa ka treguar dëshirën për të luftuar Furyn, kampionin e WBC.

Menaxheri i tij Marquel Martin tha për Sky Sports: "Francis është i rrezikshëm për Fury-n, sepse luftëtari më i mirë për të luftuar Fury-n deri më tani është Deontay Wilder. Deontay nuk është i njohur për 'shkencën e ëmbël' - ai njihet për fuqinë e tij shkatërruese. "Me atë fuqi, ai ishte në gjendje të realizonte me sukses disa shkrepje të fuqishme (shumë të vështira për t'u bërë) që e vendosën Tyson në kanavacë disa herë.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing