Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ellen Burstyn do të përsërisë rolin në filmin “The Exorcist”

Film  |  28.07.2021 Ora 8:04   
Ellen Burstyn do të përsërisë rolin e saj në trilogjin e re të filmit “The Exorcist” .
 
Në filmin e William Friedkin të vitit 1973, aktorja fituese e Oskarit luajti Chris MacNeil, i cili punëson dy priftërinj katolikë për të kryer një ekzorcizëm pasi vajza e saj Regan, e cila pushtohet nga një demon.
 
Të hënën, u njoftua se Burstyn do të përsërisë rolin në një triologji të re "Exorcist", dhe do të luajë së bashku me Leslie Odom Jr, i cili ndjek Chris për të marrë ndihmën e saj pasi fëmija i tij bëhet i pushtuar.
 
Trilogjia e re po përshkruhet si një "vazhdim" i origjinalit të 1973.
 
Filmi do të drejtohet nga David Gordon Green, dhe do të prodhohet nga Jason Blum dhe David Robinson i “Morgan Creek Entertainment”.
 
New York Times zbuloi se zyrtarët e Universal paguan 400 milion dollarë për të blerë trilogjinë e re.
 
Filmi i parë pritet të lansohet nëpër kinema në tetor të vitit 2023.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing