Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jennifer Lopez po punon rreth projekteve muzikale klasike

Film  |  13.07.2021 Ora 8:33   
Jennifer Lopez po përgatitet të dëshmoj aftësitë e saj rreth këngës dhe vallëzimit në ekran pas arritjes së një marrëveshjeje për të zhvilluar projekte origjinale të bazuara në muzikale klasike, duke përfshirë veprat e Rodgers & Hammerstein.
 
Superylli dhe partnerët e saj në Nuyorican Productions, Elaine Goldsmith-Thomas dhe Benny Medina, i cili është gjithashtu menaxheri i saj, kanë nënshkruar një marrëveshje me drejtuesit e televizionit Skydance, duke u dhënë atyre hyrje në katalogun e muzikave të Concord.
 
Arkivat përfshijnë historinë e gjerë të prodhimeve nga Richard Rodgers dhe Oscar Hammerstein.
 
Sipas marrëveshje  J.Lo të luajë në të paktën një nga projektet dhe ajo është shprehur  e lumtur që do të prezantoi prodhimet e Broadway-it për një audiencë krejt të re.
 
"Ne jemi aq të lumtur që fillojmë shoqatën tonë me Skydance dhe Concord në riinterpretimin e disa prej muzikalëve më klasikë dhe sjelljen e tyre në jetë në mënyra të reja për një brez të ri”, tha Lopez.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing