Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dritaret inteligjente do të transformojnë mënyrën e të jetuarit dhe punës së njerëzve

Të Tjera  |  11.03.2021 Ora 10:56   
View, një firmë e re publike e teknologjisë, shpreson që dritaret inteligjente do të transformojnë mënyrën e të jetuarit dhe punës së njerëzve - ndërsa njëkohësisht ndihmon në luftimin e krizës së klimës.

Mbështetur nga Vision Fund i SoftBank, View ndërton xham dinamik që vepron si një lëkurë dixhitale në ndërtesa. Kompania thotë se dritaret e saj inteligjente përdorin inteligjencën artificiale për të optimizuar dritën natyrore, për të kontrolluar nxehtësinë dhe për të kufizuar shkëlqimin e dritës.

View thotë se kontrollon 80% të tregut për dritaret inteligjente të gjeneratës së ardhshme. Produktet e saj janë përdorur në më shumë se 750 ndërtesa në të gjithë botën, duke përfshirë Aeroportin Ndërkombëtar të Dallas Fort Worth dhe objektet shëndetësore Kaiser. Kompanitë kryesore duke përfshirë Netflix (NFLX), Facebook (FB) dhe FedEx (FDX) gjithashtu përdorin Glass View në zyrat e tyre, tha kompania, dhe Google planifikon ta instalojë atë në selinë e saj të re në Manhattan.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing