Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Virat Kohli si Ronaldo, Messi e Neymar kalon 100 milionë ndjekës në Instagram

Sport  |  03.03.2021 Ora 12:56   
Kapiteni I Cricket, Virat Kohli nga India I është bashkuar Cristiano Ronaldo-s, Lionel Messi-t dhe Neymar-it në grupin elitar të sportistave me mbi 100 milionë ndjekës në Instagram.

Kohli kështu është indiani dhe lojtari I parë I Cricket-it I cili kalon 100 milionëshin në Instagram. Virat Kohli patjetër se ndihmë kishte edhe firmat gjigante të cilat I bënë reklamë dhe sponzorizuan sportistin që ai të ishte fytyra e tyre reklmuese ne anën tjetër.

Megjithatë Ronaldo mban primatin e sportistit me më së shumti ndjekës, aktualisht ka 267 milionë ndjekës në Instagram, Messi ka 187 milionë, Neymar 147 dhe Virat Kohli tashmë numëron 100 milionë ndjekës./radioplus/
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing