Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

01 marsi Dita Botërore e Komplimentit

Të Tjera  |  01.03.2021 Ora 10:42   
Në iniciativën globale për të krijuar ditën më pozitive në botë, Dita Botërore e Komplimentit festohet çdo 1 Mars për të përhapur gëzim përmes pohimeve të thjeshta.

Dhënia e një komplimenti është i lehtë, qoftë duke i thënë dikujt që ju pëlqejnë këpucët e tyre, ose duke i lënë të kuptojë se po bëjnë një punë të shkëlqyeshme - cilado që të jetë, mund të ndryshojë ditën e dikujt. Kështu që kjo ditë është një ditë perfekte për të shprehur mendimet tuaja pozitive dhe thjeshtë një kompliment personal i sinqertë nuk kushton asgjë, por ka potencialin për të bërë një ndikim të madh.

Themeluesi i kësaj dite Hans Poortvliet nga Holanda, pasi pa që kjo ditë poka sukses në festime si Festë Kombëtare, vendosi ta bëjë Festë Botërore. "Asgjë nuk stimulon më shumë, nuk jep më shumë energji, komplimenti i bën njerëzit më të lumtur dhe, për sa i përket biznesit rrit produktivitetin dhe angazhimin më shpejt sesa vlerësimi i sinqertë. Atëherë, pse të mos e përdorni pak më shumë? " – ka thënë ndër të tjera Hans./radioplus/
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing