Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bonucci: Përplasja Conte-Agnelli 'ishte e keqe'

Sport  |  11.02.2021 Ora 17:58   
Leonardo Bonucci pranon që përplasja midis Antonio Conte dhe Andrea Agnelli ‘ishte e keqe’ por këmbëngul se gjëra të tilla mund të ndodhin në futboll.

 Conte u tregoi drejtuesve të Juventusit gishtin e mesëm gjatë pushimit të pjesës së parë të Coppa Italia ndërmjet Bianconeri dhe Nerazzurrëve me Agnellin i cili e fyeu atë në fund të ndeshjes.

"Ka pak për të shtuar, imazhet janë të qarta.  Ajo që ndodhi ishte e keqe, por nuk më takon mua të gjykoj dhe të them pse ndodhi," tha Bonucci për Sky Sport Italia.

 "Ne gjithmonë duhet të jemi model, por nganjëherë bëhet e vështirë në situata të caktuara," vazhdoi ai.

“Kur luani, ndonjëherë nuk mendoni për situatën mjedisore. Tensioni mund t'ju bëjë të bëni diçka ndryshe nga ajo që dëshironi dhe episode të tilla mund të ndodhin.

 “Kjo përforcohet gjithashtu nga fakti që stadiumet janë bosh dhe mikrofonët regjistrojnë madje edhe teshtitjen e një lojtari.
"Ne duhet të theksojmë më pak atë që ndodh, unë e sfidoj këdo që të mos ketë momente tensioni në vendin e tij të punës, qoftë një fushë futbolli apo një zyrë.

"Ne jemi qenie njerëzore. Ne përpiqemi të jemi model, por disa situata mund të dalin jashtë kontrollit tonë. Me një stadium të plotë nuk do ta vini re, duhet të jemi më të kujdesshëm, por nuk është asgjë e re."/radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing