Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Manchester City shënjestron Haaland dhe Lautaro Martínezin

Sport  |  16.11.2020 Ora 11:07   
Manchester City raportohet se po synon dy prej talenteve më të mirë të Evropës ndërsa ata përpiqen të forcohen në sulm sezonin e ardhshëm.

Ylli i Borussia Dortmund Erling Braut Haaland dhe sulmuesi i Interit Lautaro Martínez kryesojnë listën e dëshirave të Qytetit vitin e ardhshëm, sipas 90min.

Haaland dhe Martínez kanë qenë të lidhur shumë me Real Madrid dhe Barcelonën, ​​respektivisht.

Raporti thotë se me të ardhmen e Sergio Agüero të paqartë dhe disa pyetje mbi Gabriel Jesus, City po i jep përparësi një sulmuesi.

Haaland është golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve këtë sezon me katër gola, duke konvertuar 60 përqind të shanseve të tij të mëdha.

Martínez ka një gol dhe një asist në tre ndeshje të Ligës së Kampionëve, ndërsa ka krijuar pesë raste.

Ndërkohë, Daily Star raporton se City po peshon duke përdorur klauzolën e tyre të blerjes së 25 milion £ për mesfushorin e Aston Villa Douglas Luiz, ndërsa ata gjithashtu po shikojnë yllin Jack Grealish./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing