Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Havertz: Real Madrid? Një titull me Chelsean vlen më shumë

Sport  |  12.11.2020 Ora 16:28   
Chelsea bëri ndoshta nënshkrimin e profilit më të lartë të verës kur njoftoi ardhjen e Kai Havertz nga Bayer Leverkusen, por kur u pyet për interesin e raportuar të Real Madridit, gjermani e bëri të qartë se fitimi i një titulli me Blu-të do të vlente më shumë.

Bayer Leverkusen ka një histori të gjatë të prodhimit të lojtarëve, por për sa i përket aftësisë natyrore mund të argumentohet pse Havertz shkon drejt në krye të listës, prandaj Los Blancos kanë shikuar reprezentuesin gjerman para se të mbërrinte në Stamford Bridge.

"Një titull me Chelsea vlen më shumë," shpjegoi Havertz në një intervistë për Sport Bild. "Ishte e rëndësishme për mua të zgjidhja një klub me vizion. "Ne jemi një ekip i ri me shumë lojtarë të shkëlqyeshëm që mendojmë ambiciozisht; ne duam të ndërtojmë diçka këtu dhe të sulmojmë, ky është një motiv i shkëlqyeshëm për mua."

 Mbështetësit e Chelsea do të kujtojnë sagën e nënshkrimit në fakt të Havertz dhe sa kohë u desh, megjithatë vetë lojtari nuk u befasua nga një rezultat i tillë, me Bayer Leverkusen që dëshironte të siguronte që ata të merrnin atë që mendonin se ishte një tarifë e drejtë.

"Një transferim si imi nuk ndodh brenda natës," shtoi ai. "Unë duhej të mendoja për të gjitha opsionet dhe gjërat që janë të rëndësishme për mua. "Unë pashë Premier League në TV dhe e njoh Chelsean shumë mirë."

Për momentin, 21-vjeçari ka filluar mirë në Angli, duke shënuar katër gola dhe duke kontribuar me tre asistime në 10 ndeshje, megjithëse ai ende pritet të përmirësohet në atë kthim, veçanërisht nëse skuadra e Frank Lampard do të jetë në gjendje të sigurojë një vend në katërshen më të mirë të këtij termi.

Një test pozitiv COVID-19 e ka mbajtur Havertz në dy ndeshjet e fundit me klubin londinez, edhe pse ai pritet të kthehet në fushë për udhëtimin e ardhshëm jashtë për t'u ndeshur me Newcastle United në 21 nëntor./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing