Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ZYRTARE: Pep Guardiola konfirmon mungesën e De Bruyne për ndeshjen e së Shtunës kundër Arsenalit

Sport  |  16.10.2020 Ora 15:12   
Pep Guardiola në konferencën për shtyp ka konfirmuar që De Bruyne do të humbasë ndeshjen e së Shtunës kundër Arsenalit

'Unë nuk mendoj se është (serioze), por ndeshjet e ardhshme mendoj se ai do të jetë jashtë. Do ta shohim. '

'Nuk e di (për sa kohë). Nuk mund të përgjigjem sepse nuk e di. '

City do të jetë në gjendje të thërrasë Sergio Aguero përsëri, megjithatë, pasi sulmuesi u kthye në stërvitje të plotë gjatë dy javëve të kaluara.

Aguero, golashënuesi rekord i klubit, nuk ka luajtur që nga ndeshja e dytë e Project Restart në Qershor dhe pësoi një dëmtim nga lëndimi i gjurit gjatë verës.

Kjo i siguron Guardiolës një nxitje të konsiderueshme duke qenë se ai ka qenë gjithashtu pa Gabriel Jesus. 'Sergio po stërvitet mirë dhe ne jemi të lumtur,' tha menaxheri i Cityt.

'Çdo skuadër ka nevojë për sulmuesit e tyre. Ne kemi luajtur pa ta. Sergio po stërvitet mirë dhe unë jam shumë i lumtur që e shoh atë në fushë pas një kohe kaq të gjatë ”./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing