Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Gravina: 'Itali-Hollandë në Bergamo do të jetë një ndeshje e rëndësishme'

Sport  |  21.09.2020 Ora 15:33   
Italia do të presë Hollandën në Bergamo më 14 tetor dhe Presidenti i FIGC Gabriele Gravina beson se përfaqëson ‘një hap tjetër drejt normalitetit’.

Bergamo ka qenë një nga qytetet më të goditura në Itali gjatë pandemisë së koronavirusit, por Gravina zbuloi që Stadiumi Gewiss mund të jetë i hapur për më shumë se 1.000 tifozë kur Hollanda të mbërrijë muajin tjetër.

"Do të jetë një lojë e rëndësishme, një hap i mëtejshëm drejt normalitetit," tha Gravina për Sky Sport Italia. "Është një detyrë nga ana e botës së futbollit të kthehemi në Bergamo.

"Kundër Hollandës ne gjithashtu shpresojmë për një prani të konsiderueshme të publikut."

Gravina ka thënë që protokollet duhet të jenë të barabarta për të gjitha kategoritë e ndryshme në futboll, pasi Seria A është aktualisht e vetmja Ligë bashkë me atë të Gjermanisë me tifozë në tribuna.

“Futbolli ka treguar një ndjenjë përgjegjësie në respektimin e protokolleve. Ne e përfunduam sezonin e kaluar dhe rezultati është atje për të parë të gjithë.

“Infeksion i barabartë me zero dhe respekt për protokollet. Unë do të pres deri më 7 tetor. Tani ka një prani të vogël në stadiume, por futbolli është unik dhe nuk mund të ketë dallim midis Serie A, B ose amatorëve.

"Së shpejti do të marrim përgjigje nga CTS për disa nga kërkesat tona."/radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing